18-08-2019 22:59
Nawigacja
Facebook
Nasz kanał YouTube
Najnowszy film
Najnowszy album
Przegląd wydarzeń 2017/18
Losowa Fotka
Mobilność kadry edukacji szkolnej

W 2016 roku Zespół Szkół im. Stanisława Ligonia w Truskolasach przystąpił do projektu „Nauczyciel obywatelem Europy”; jest to już drugi projekt w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Projekt koordynowała nauczycielka świetlicy Aleksandra Rabenda Tukaj.
Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększanie kompetencji językowych nauczycieli, wymiana doświadczeń w dziedzinie metodyki nauczania różnych przedmiotów.
W ramach dwuletniego projektu dziewięć nauczycielek ukończyło kursy w Richard Language College w Bournemouth w Wielkiej Brytanii, a dwie uczestniczyły w kursie w Dialoge Sprachinstitut w niemieckim Lindau.
Były to kursy metodyczne dla nauczycieli języka angielskiego (EFL Methodology in Practice) oraz niemieckiego (Deutsch-Kombinationskurs im Bereich Sprache und Methodik für Lehrkräfte der Sprachstufe) oraz intensywne kursy językowe dla kadry kierowniczej i nauczycieli przedmiotów niejęzykowych.
Nauczyciele odbywający zagraniczne kursy mają możliwość nie tylko wzięcia udziału w zajęciach, ale przede wszystkim doskonalenia żywego języka. Podczas pobytu w Bournemouth mieszkają bowiem u angielskich rodzin. Grupy szkoleniowe są międzynarodowe, a w czasie wolnym od zajęć kursanci spotykają się, wspólnie zwiedzają okolice i uczestniczą w spotkaniach integracyjnych, w związku z czym posługują się cały czas językiem angielskim. Podobnie wygląda sytuacja w na kursach w Lindau, gdzie językiem komunikacji między kursantami jest język niemiecki. Udział w kursie z międzynarodową grupą to również okazja do nawiązania ciekawych kontaktów oraz wymiany doświadczeń.

Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Projekty unijne
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.04 Original theme by Nick Jones Modyfied into Gillette_Blue by Harly 418,220 unikalne wizyty