18-08-2019 23:01
Nawigacja
Facebook
Nasz kanał YouTube
Najnowszy film
Najnowszy album
Przegląd wydarzeń 2017/18
Losowa Fotka
Doświadczenia chemiczne i angielski na wesoło

Dziś uczniowie mieli okazję brać udział w ciekawych doświadczeniach chemicznych i fizycznych, wziąć udział w licznych zabawach, także z językiem angielskim.

Kolejne dni aktywnych ferii

W środę kolejna grupa uczniów była na kręglach w Kubaturze, w czwartek uczniowie brali udział w zajęciach plastyczno-filmowych, a w piątek odbył się wyjazd do kina i Rezerwatu Archeologicznego w Częstochowie.

Nie święci garnki lepią

W drugim dniu ferii harcerze i zuchy wyjechali na kręgle do Kubatury. Natomiast w szkole część uczniów brała udział w zajęciach sportowych, inni lepili garnki oraz bawili się w komputerowych grafików.

Pierwszy dzień ferii

Ferie zaczęliśmy bardzo aktywnie. Część uczniów pojechała na basen, część brała udział w zajęciach sportowych, tanecznych i plastycznych. Były również różne zabawy, m.in. z chustą typu klanza.

Apel walentynkowy

30 stycznia klasy I-VI śpiewały piosenki i przedstawiały scenki o miłości w czasie apelu walentynkowego.

Bal karnawałowy

29 stycznia klasy młodsze bawiły się na balu karnawałowym.

XIII Wręczyckie Jasełka 2015

Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w XIII Wręczyckich Jasełkach 2015. Dodatkowo komisja wyróżniła solistów: Wiktorię Kotarską i Piotra Filaka.

Pasterka

24 grudnia chór składający się z uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół wystąpił w truskolaskim kościele podczas pasterki, która była transmitowana przez Polskie Radio Katowice.

Jasełka 2014

19 grudnia uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum uczestniczyli w jasełkach, a następnie z wielką radością udali się na upragnioną przerwę świąteczną.

Gość z Chin

W dniach 15-19 grudnia 2014 w ramach programu „Global Citizen” przez tydzień w naszym zespole szkół gościła wolontariuszka z Chin Yijun Wang. Podczas pobytu w Truskolasach przekazywała uczniom, zarówno ze szkoły podstawowej, jak i z gimnazjum, informacje na temat kultury i tradycji Chin. 

Kuba Cup

18 grudnia w Zespole Szkół w Truskolasach odbył się tradycyjny Kuba Cup - turniej piłki nożnej pod patronatem Jakuba Błaszczykowskiego. Trenerzy, sędziowie i organizatorzy ogłosili naszą uczennicę Nikolę Brżeczek (Herkules Truskolasy) piłkarskim „odkryciem” turnieju.

Mikołaj

5 grudnia w szkole pojawił się Mikołaj, odwiedził on wszystkie klasy, upewnił się, że były grzeczne i wręczył im coś słodkiego. Z kolei 8 grudnia w sali OSP odbyło się przedstawienie "Pinokio" oraz spotkanie z Mikołajem dla klas I-IV.

Dzień Górnika i wizyta Polskiego Radia

4 grudnia w kościele parafialnym odbyła się msza święta ku czci świętej Barbary, patronki górników. Uroczystość uświetnił występ uczniów z klasy IIIb. W tym dniu w naszej szkole gościło również Polskie Radio Katowice. Audycja "Dźwięk dobry" w 87. rocznicę uruchomienia Radia Katowice została nadana właśnie z Truskolasów. 

Msza patriotyczna

11 listopada w kościele parafialnym odbyła się uroczysta msza święta wraz z programem patriotycznym przygotowanym przez uczniów gimnazjum. W uroczystości wzięli też udział harcerze i zuchy, którzy po mszy wybrali się na cmentarz oddać cześć zmarłym w obronie Ojczyzny.

Rocznica odzyskania niepodległości

7 listopada odbył się apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przygotowany przez klasy IV-VI.

Podsumowanie projektu "Nie zamykaj oczu"

31 października zakończyliśmy tygodniowy projekt "Nie zamykaj oczu" poświęcony przeciwdziałaniu agresji.

Ślubowanie pierwszaków

29 października pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.

Złoto dla naszego absolwenta

Nasz absolwent, a obecnie uczeń gimnazjum – Hubert Gloc – zdobył złoty medal podczas VI Europejskiego Pucharu Taekwon-do w Budapeszcie. Serdecznie gratulujemy.

Dzień Edukacji Narodowej

13 października klasy IV-VI przedstawiły program z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Było na wesoło.

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września rozpoczęliśmy uroczyście rok szkolny.

Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Projekty unijne
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 Original theme by Nick Jones Modyfied into Gillette_Blue by Harly 418,222 unikalne wizyty