18-08-2019 23:12
Nawigacja
Facebook
Nasz kanał YouTube
Najnowszy film
Najnowszy album
Przegląd wydarzeń 2017/18
Losowa Fotka
Parada świętych

30 października odbyła się w naszej szkole parada świętych. Uczniowie przebrani za dowolnie wybranego świętego - mieszkańca Nieba, paradowali po szkole. Odbył się mini plebiscyt na najlepszy strój, w którym niekwestionowanym liderem był Stanisław Soluch z kl. 3a w stroju św. Huberta patrona leśników i myśliwych.

Ślubowanie klas pierwszych

29 października odbyło sie pasowanie na uczniów klas pierwszych i uroczyste ślubowanie.

Rajd rowerowy szlakiem Grobów Nieznanego Żołnierza

W dniu 19 września grupa roweromaniaków po raz kolejny wybrała się na rajd rowerowy po naszej okolicy. Tym razem celem były dwa Groby Nieznanego Żołnierza znajdujące się na obrzeżach Wręczycy Wielkiej. 

Zlot Hufca ZHP Kłobuck

W dnach 11-13 września harcerze z 17 Truskolaskiej Drużyny Harcerskiej wzięli udział w Zlocie Hufca ZHP Kłobuck w ośrodku harcerskim w Zawadach.

Rajd rowerowy "Ślady przeszłości w naszej okolicy"

Zachęceni ładną pogodą postanowiliśmy poodkrywać kolejne miejsca związane z przeszłością w naszej okolicy. 12 września grupa uczniów z klas V i VI wybrała się na rajd rowerowy. Tym razem chcieliśmy odkryć mogiły żołnierzy niemieckich znajdujące się pod Pankami. Niestety okazało się, że miejsce to widnieje już tylko na mapie, bo po mogiłach w wyniku dokonanej kilka lat temu ekshumacji nie został nawet ślad. Drugim naszym celem był znajdujący się w Zamłyniu pomnik lotnika z 1969 roku. 

Rajd rowerowy śladami miejsc pamięci

5 września grupa harcerzy i członków koła fotograficznego wybrała się na rajd rowerowy. Odwiedzono krzyż poświęcony powstańcom styczniowym oraz znajdujące się w lesie mogiły 3 nieznanych żółnierzy z kampanii wrześniowej 1939.

1 września - rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września grupa harcerzy, uczniów i nauczycieli szkoły podstawowej w ramach akcji "Znicz - Pamięci Żołnierzy 7 Dywizji Piechoty" złożyła hołd żołnierzom poległym w II wojnie światowej, zapalając znicze i składając kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym w Truskolasach. Odwiedzono też groby miejscowych mieszkańców poległych w tej wojnie.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16

1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego przygotowane przez uczniów gimnazjum.

Zakończenie roku szkolnego

26 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Uczniowie odebrali nagrody za wyniki w nauce, dyplomy. Krótką część artystyczną przygotowali czwartoklasiści.

Pożegnanie klas szóstych

25 czerwca pożegnaliśmy absolwentów klas szóstych. Nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły piątoklasistom.

Biesiada Ligoniowska

14 czerwca odbyła się Biesiada Ligoniowska. Dla lokalnej społeczności wystąpili uczniowie, absolwenci i nauczyciele Zespołu Szkół. Gościem specjalnym na widowni była aktorka Emilia Krakowska.

Dzień Sportu Szkolnego

1 czerwca odbył się Dzień Sportu Szkolnego. Pogoda dopisała, więc większość konkurencji rozegraliśmy na dworze.

Gminny Konkurs Czytelniczy

28 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy dla uczniów klas III pod hasłem "Czy znasz baśnie Hansa Christiana Andersena?"

Dzień Portugalski

5 maja odbył sie kolejny Dzień Europejski w naszej szkole. Tym razem pod hasłem "Portugalia". Uczniowie brali udział w licznych konkursach i zabawach tematycznie związanych z tym krajem.

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

4 maja klasy I-VI wzięły udział w apelu poświęconym Konstytucji 3 maja. Starsze klasy przybliżyły tło uchwalenia ustawy zasadniczej oraz postacie związane z tymi wydarzeniami. Przypomniały także o roli patriotyzmu, którym powinniśmy się kierować w każdych czasach.

Zjazd Absolwentów

18 kwietnia 2015 odbył się IV Zjazd Absolwentów. Była to kolejna okazja do wspomnień, spotkania koleżanek i kolegów, a także dobrej zabawy.

Dzień Europejski

10 kwietnia klasy I-III obchodziły Dzień Europejski.

Dzień Patrona

27 marca odbyło się podsumowanie Tygodnia Patrona, podczas którego klasy I-VI zaprezenrowały skecze - fragmenty "Berów i bojek śląskich" oraz piosenki śląskie. Rozdano też dyplomy za konkursy plastyczny i wiedzowy poświęcone Stanisławowi Ligoniowi.

Gminny Konkurs Informatyzny

13 marca w piątek odbył się Gminny Konkurs Informatyczny. Niekwestionowanym zwycięzcą okazał sie uczeń naszej szkoły Dawid Augustynowicz. Gratulujemy.

Gminny Konkurs Recytatorski

10 marca w GOK-u we Wręczycy Wielkiej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Uczennice klas młodszych Klaudia Malcher i Wiktoria Kotarska zajęły II miejsce. W klasach starszych natomiast Oliwia Bogus zajęła III miejsce, a Klaudia Gruca - II miejsce wraz z nominacją do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego.

Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Projekty unijne
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.05 Original theme by Nick Jones Modyfied into Gillette_Blue by Harly 418,246 unikalne wizyty