18-08-2019 22:06
Nawigacja
Facebook
Nasz kanał YouTube
Najnowszy film
Najnowszy album
Przegląd wydarzeń 2017/18
Losowa Fotka
Strona archiwalna

Strona archiwalna

Zapraszamy na nową stronę: sptruskolasy.webd.pl

Przywróćmy dzieciom uśmiech

W ramach akcji „Przywróćmy dzieciom uśmiech” prowadzonej przez Fundację Przyjazny Świat Dziecka organizujemy zbiórkę makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka. Zbiórka makulatury (gazety, zeszyty, pojedyncze kartki, stare książki - ale nie te w twardych okładach) przynosimy od 1 grudnia 2017 do 1 maja 2018 do koordynatorów akcji - p. Joanny Malcher i p. Marcina Zalewskiego. Makulatura ma być porządnie związana i opisana (imię i nazwisko ucznia, klasa oraz waga przyniesionej makulatury). Zachęcamy do udziału w akcji.

Msza patriotyczna

Tradycyjnie 11 listopada młodzież szkolna wzięła udział w mszy patriotycznej, w trakcie której przedstawiła program słowno-muzyczny, zapraszając wszystkich uczestników do śpiewania. W mszy prócz pocztu sztandarowego szkoły wzięli również udział zuchy i harcerze. Po uroczystości udali się oni na cmentarz, aby oddać hołd poległym w obronie Ojczyzny: ks. Sikorowskiemu - kapelanowi powstańców styczniowych oraz żołnierzom z okresu kampanii wrześniowej pochowanym w Grobie Nieznanego Żołnierza i Piotrowi Wróblowi - oficerowi Wojska Polskiego zamordowanemu w Katyniu.

Najlepsza Szkoła Przedsiębiorczości w Polsce

Obrazy kategorii newsów: gala_m.jpgW dniu 27 października 2017 r. odbyła się uroczysta Gala, podsumowująca aktywność nauczycieli – członków Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS.  Już po raz dwunasty pedagodzy działający w Klubie IMPULS i ich uczniowie zostali uhonorowani przez NBP za aktywny udział w realizacji projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości.

Tutaj można obejrzeć film

Dzień Edukacji Narodowej 2017

12 października obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali akademię, podczas której odbyło się wręczenie "ligoniów" - podziękowań dla pracowników - w różnych kategoriach.

Sukces naszych nauczycieli

W ostatnich dniach został rozstrzygnięty konkurs NBP na najlepszy projekt własny, w którym udział wzięły panie Grażyna Kołacz i Marlena Macherzyńska. Zgłosiły one zrealizowany przez siebie w roku szkolnym 2016/2017 projekt pt.: Śladami naszych przodków – ekonomiczna podróż w przeszłość, który przez jury został oceniony najwyżej i zajął I miejsce w Polsce. Gratulujemy paniom i życzymy dalszych sukcesów.

Stypendium Wójta Gminy Wręczyca Wielka

Obrazy newsów: styp_m.jpgW dniu 26 września 2017 odbyło się uroczyste wręczenia dyplomów uczniom, którym przyznano Stypendium Wójta Gminy Wręczyca Wielka za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w roku szkolnym 2016/17. Spotkanie wszystkich stypendystów wraz z opiekunami odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy we Wręczycy Wielkiej. Z naszej szkoły jednorazowe stypendium indywidualne otrzymało 4 uczniów: Marcel Paruzel, Bartosz Sas, Natalia Korzonek i Nikola Psiuk oraz stypendium grupowe 2 grupy: Natalia Makowska, Natalia Lisek, Natalia Grzelińska oraz Patryk Olszewski i Dawid Augustynowicz. Wszystkim GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

Rozpoczęcie roku szkolnego

4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Zakończenie roku szkolnego 2016/17

23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/17. Uczniowie otrzymali świadectwa i nagrody za wyniki w nauce. Był to również dzień pożegnań. Na emeryturę odchodzi bowiem Pani Dyrektor Małgorzata Zatyka. Były kwiaty i życzenia od przedstawicieli władz, słynnych absolwentów, uczniów, pracowników i rodziców.

Apel o tolerancji

12 czerwca w Zespole Szkół odbył się niezwykle wzruszający apel poświęcony tolerancji wobec osób odmiennych, wyglądających inaczej, chorych lecz zawsze bardzo wartościowych i dzielnych. Apel ten przygotowali gimnazjaliści z inicjatywy swojej koleżanki Angeliki Kuśmierczyk, która sama całe życie walczy z ciężką i postępującą chorobą.

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

28 kwietnia w szkole podstawowej odbył się apel przygotowany przez klasę VI b i zespół wokalny poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Dzień Europejski klas I-III

7 kwietnia odbył się Dzień Europejski klas I-III. Tym razem tematem były Czechy.

Tydzień Patrona

W dniach 20-24 marca w szkole podstawowej odbywał się Tydzień Patrona, w ramach którego ucznowie brali udział w konkursach poświęconych patronowi. Podsumowanie tych wydarzeń nastąpiło podczas apelu, na którym przybliżono  życiorys patrona, tym razem po śląsku.

Dzień Kobiet

8 marca uczniowie wszystkich klas wzięli udział w apelu z okazji Dnia Kobiet. Poszczególne klasy przygotowały występy artystyczne i wiersze dla kobiet pracujących w szkole. 

Jasełka

22 grudnia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali Jasełka. Tym razem były one oparte na tekstach ks. Jana Twardowskiego.

Kuba Cup


21 grudnia
w Zespole Szkół w Truskolasach odbył się jubileuszowy 10. Kuba Cup.

Wizyta stypendystki Fulbrighta

21 grudnia gościliśmy stypendystkę amerykańską, która przyjechała z prezentacją poświęconą tradycjom bożonarodzeniowym. Było to możliwe dzięki nawiązaniu kontaktu z Polsko-Amerykańską Komisją Fulbrighta.
Uczniowie gimnazjum i starsi uczniowie szkoły podstawowej dowiedzieli się, jak wyglądają święta w Stanach Zjednoczonych, jakie są typowe potrawy, świąteczne dekoracje i czym różnią się amerykańskie święta od polskich. Na zakończenie uczniowie w grupach rozwiązywali quiz dotyczący omawianych treści.

Dzień Górnika

4 grudnia uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią panią Mirosławą Ball przygotowali program artystyczny poświęcony św. Barbarze i górnikom, który zaprezentowali na mszy św. z okazji Barbórki.

Apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości

14 listopada uczniowie klasy VIa oraz zespołu wokalnego zaprosili klasy starsze na apel poświęcony rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie i nauczyciele wspólnie odśpiewali najbardziej znane pieśni z okresu walki o niepodległość.

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada młodzież Zespołu Szkół wystąpiła z montażem słowno-muzycznym podczas mszy patriotycznej w kościele parafialnym.

Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Projekty unijne
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.03 Original theme by Nick Jones Modyfied into Gillette_Blue by Harly 418,107 unikalne wizyty